top of page
DSC06186.jpg

Sveiki, aš Simonas

Esu karys, šaulys, istorikas, gidas, dzūkas.
DSC06283.jpg
Užaugau Dzūkijoje, Druskininkuose. 
Savo krašto gamtą pažinau dar vaikystėje girdėdamas istorijas apie senuosius dzūkus, jų gyvenimo būdą, Nepriklausomybės ir pokario kovas mūsų krašte. Tos istorijos žadino manyje smalsumą, tad
 pasirinkau istorijos srities studijas.
Keliaudamas ir dirbdamas ne kart susidūriau su įvairiais kelionių organizavimo pavyzdžiais, kurių vieni žavėjo, kitiems kažko trūko. Vis pasvajodavau apie kitokias ekskursijas, o galvoje ryškiausiai virė idėja apie ekskursijas automobiliu, kuriose būtų jungiamas kultūros ir gamtos pažinimas, žinios pateikiamos įdomiai, o iš vietinių produktų pagaminti kokybiški maisto patiekalai ir gėrimai būtų patiekiami gamtos apsuptyje. Norėjau, kad kelionės dalyviams tereikėtų pasiruošti tik tinkamą aprangą ir nieko daugiau. Iki šiol tokios idėjos nebuvau matęs nei gimtojoje Dzūkijoje, nei kitur Lietuvoje.
Pradėjau keliauti į trumpas ekspedicijas su bendraminčiais ir dar neatrastų kelių ir vietovių paieškas. Vis dažnėjo pokalbiai su vietos žmonėmis apie kultūrą ir istoriją. Ir visa tai atvėrė man šilų dzūkų pasaulį. Būsimųjų ekskursijų teritorija brėžėsi labai aiškiai. Dzūkijoje pradėjau leisti vis daugiau laiko. Nekantravau pradėti.   
Svajonė rengti ekskursijas išsipildė 2022 metų vasarą.
Dabar aš tyrinėju ir kitiems atskleidžiu man brangaus krašto kultūros ir gamtos ypatumus ir jaučiuosi laimingas. 
     

Su malonumu atversiu Dzūkijos įdomybes ir Jums
, tad keliaukime ir atraskime kartu!
                                                                                           
Iki susitikimų!

Gamtoje aš randu ramybę. Manau, ji turi kažką tikro, patikimo ir reikalingo kiekvienam žmogui

DSC06664.jpg

Atsiliepimai

Kopų ieškotojų komanda dėkoja „Per šilų kopas“ už su kaupu viršytus lūkesčius, smagias istorijas, skanias akimirkas ir miškinę nuotaiką.

- Ignas

bottom of page