top of page
DSC06186.jpg

Sveiki, aš Simonas

Esu karys, šaulys, istorikas, gidas, dzūkas.
DSC06283.jpg
Užaugau Dzūkijoje, Druskininkuose. 
Savo krašto gamtą pažinau dar vaikystėje keliaudamas su tėvais ir seneliais. Iš senelių girdėjau ir istorijas apie senuosius dzūkus, jų gyvenimo būdą, Nepriklausomybės ir pokario kovas mūsų krašte. Tos istorijos žadino manyje smalsumą, tad 
ir studijas pasirinkau istorijos srities, ją studijavau dviejuose universitetuose.
Smalsumas ir atradimų siekis nuvedė mane į vaikystės svajones - išbandyti save ugniagesių gelbėtojų ir karinėse tarnybose. Tarnaujant teko daug mokytis ir dalyvauti įvairiose pagalbos teikimo operacijose, šios patirtys grūdino ir ugdė atsakomybę. 
Keliaudamas, bei dirbdamas turizmo informacijos srityje dar studijų laikais, ne kart susidūriau su įvairiais kelionių organizavimo pavyzdžiais. Vieni žavėjo, kitiems kažko trūko. Tad vis pasvajodavau apie savo ekskursijas. Galvoje virė kelios idėjos, bet ryškiausiai - ekskursijos automobiliu, kuriose būtų jungiamas kultūros ir gamtos pažinimas, žinios pateikiamos įdomiai, o iš vietinių produktų pagaminti kokybiški maisto patiekalai ir gėrimai būtų patiekiami gamtos apsuptyje. Įsivaizdavau, kad kelionės dalyviams tereikėtų pasiruošti tik tinkamą aprangą ir nieko daugiau. Iki šiol tokios idėjos nebuvau matęs nei gimtojoje Dzūkijoje, nei kitur Lietuvoje.
Jausdamas stiprią gimtosios Dzūkijos trauką, pradėjau keliauti į trumpas ekspedicijas su bendraminčiais ir dar neatrastų kelių ir vietovių paieškas. Vis dažnėjo pokalbiai su vietos žmonėmis apie kultūrą ir istoriją. Ir visa tai atvėrė man šilų dzūkų pasaulį. Būsimųjų ekskursijų teritorija brėžėsi labai aiškiai. Dzūkijoje pradėjau leisti vis daugiau laiko. Nekantravau pradėti.   

Gamtoje aš randu ramybę. Manau, ji turi kažką tikro, patikimo ir reikalingo kiekvienam žmogui

Ir pagaliau svajonė rengti ekskursijas išsipildė 2022 metų vasarą - aiški ekskursijos organizavimo vizija ir didelis šeimos palaikymas sugrąžino mane į gimtąjį kraštą.
 
Dabar aš tyrinėju ir kitiems atskleidžiu man brangaus krašto kultūros ir gamtos ypatumus ir jaučiuosi laimingas. 
     

Su malonumu atversiu Dzūkijos įdomybes ir Jums
, tad keliaukime ir atraskime kartu!
                                                                                           
Iki susitikimų!
DSC06664.jpg

Atsiliepimai

Kopų ieškotojų komanda dėkoja „Per šilų kopas“ už su kaupu viršytus lūkesčius, smagias istorijas, skanias akimirkas ir miškinę nuotaiką.

- Ignas

bottom of page